IPA z Hrnčiaroviec nad Parnou (Eagle American IPA)

Karpat Eagle American IPA

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme pivovar, ktorý tento rok poriadne rozbúril vody remeselných pivovarov. Ide o pivovar Karpat, ktorý varí pivo v Hrnčiarovciach nad Parnou. Ten sa rozhodol, že svoju produkciu bude predávať v Tescu. Tento krok vzbudil kontroverzné reakcie. Dôvodom bola aj cena predávaných kúskov. Prvé týždne sa predávali po 99 centov. V tomto období sme kúpili aj pivo s názvom Eagle American IPA.

Názov piva: Eagle American IPA

Pivovar: Pivovar Karpat, Hrnčiarovce nad Parnou

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15 %

Obsah alkoholu:  6,0%

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme samozrejme kúpili v Tescu. Cena bola ešte 0,99 eura.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je mútne, keďže je nefiltrované a nepasterizované.

Vôňa: Kombinácia jahôd či ríbezlí a citrusového ovocia.

Pena: Jemná, zložená z väčších bubliniek. Rýchlo padala.

Chuť: Úvod je celkom vysoko nastavený a prechádza do rovnako vysoko postaveného stredu. V ňom sa bijú sladkasté tóny karamelu, jahôd, prezretých broskýň a citrusového ovocia. Tóny sú hutné a nadupané. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Zatiaľ asi najlepší testovaný kúsok z Hrnčiaroviec nad Parnou. Aj keď treba povedať, že predchádzajúce kúsky nemali až také vysoké hodnotenie. Najsilnejším na tomto pive je stred, v ktorom sa pekne striedajú ovocná kyslosť, sladkosť a karamelový podmaz. Ja cítim hlavne jahodovú linku a šťavnaté ovocie. Koncovka je horkastá. Negatívom kúsku je uhladenosť tónov. Tie sú síce hutné, ale najmä v druhej polovici tohto kúsku porozhadzované. Dávam slabšiu sedmičku. Ale toto pivo je fakt v pohode.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.74/10 (52 hodnotenie)