IPA do pohody. Síce surovejšia, ale pekne vyskladaná (Sorachi Ace)

Wywar - Sorachi Ace

Pri pití piva sa viete vzdelávať. Napríklad aj tým, že si budete všímať, ako chuť piva ovplyvňuje použitý slad. Dá sa to urobiť celkom jednoducho. Napríklad pri pivách od Wywaru. Práve pivovar z Holíča ponúka rôzne verzie štýlu IPA s rozdielne použitým chmeľom. Ide o pivá série Single Hop. Jedno dnes ochutnáme.

Podľa použitého chmeľu nesie názov Sorachi Ace. Jeho história je zaujímavá. Sorachi Ace vznikol vyšľachtením z dvoch druhov chmeľu: Brewers Gold a Žatecký červeňák ešte v sedemdesiatych rokoch minulého storočia. Spočiatku bol využívaný hlavne v Japonsku, keďže vznikol na objednávku pivovaru Sapporo. Pred vyše desaťročím sa rozšíril do celého sveta vďaka Američanom.

Názov piva: Sorachi Ace

Pivovar: Holíčsky pivovar Wywar

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu:  5,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,69 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná s hutnou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia pomarančov, liči, marakuje aj náznakov borovíc či čaju.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomarančov, liči, borovíc či náznakov trávnatých/čajových tónov. Horkosť je primerane horká, doznievanie s jemnou citrusovou stopu a korenistým dozvukom.

7/10

Zhrnutie

IPA do pohody. Ľahko piteľná, pekne vyskladaná aj keď trocha surovejšia. Určite však vhodný adept, pri ktorom sa môžete učiť rozmanitostí chutí chmeľov. Pre nás je toto pivo taká istota bez toho, aby sme čakali nejaké galapredstavenie a ohňostroj. Silná sedmička. Pokojne vyskúšajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (2 hodnotení)