Táto NEIPA z Česka sa pije dobre, ale… (NEIPA Bejby!)

NEIPA Bejby!

Pivovar Falkenštejn síce otvorili len relatívne nedávno, konkrétne v roku 2013, história varenia piva v českom meste Krásná Lípa je omnoho bohatšia. Tamojší pôvodný pivovar Brauerei Schönlinde zbúrali v 60. rokoch minulého storočia.

V prípade nového pivovaru nadviazali na tradíciu, keď v ich ponuke nájdete v Česku povninné ležiaky, ale aj vrchne kvasené pivá. Práve jedno z nich ochutnáme. Nesie meno NEIPA Bejby! Ide o kúsok navarený v štýle New England IPA.

Názov piva: NEIPA Bejby!

Pivovar: Pivovar Falkenštejn

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, ovsené vločky, chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,99 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomela, ananásu, marakuje aj náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomela, marakuje, kvetiniek ale aj náznakov plechových tónov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie horkasté s ovocným nádychom.

7/10

Zhrnutie

NEIPA, ktorá má k dokonalosti čo doháňať. Tóny (tak vo vôni, ale aj v chuti) sú menej intenzívne, chba povestná zahmlenosť aj väčšia džúsovosť.Na druhej strane je pivo chuťovo príjemné, fajn vyvážené s náznakmi plechovosti (čo je pri tomto štýle bežné, aj keď je to chyba). Za nás je to sedmička. Boli by sme zvedaví, keby sme toto pivo pili čapované.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)