Jeden z najlepších Stoutov na svete (Falkon Kamšot)

Falkon, Kamšot, Stout, Milk Stout

Český kočovný pivovar Falkon Idependent Brewery je na pivovarníckej scéne už od roku 2012. V jeho ponuke nájdete zväčša silnejšie kúsky, ktoré sú veľmi dobre hodnotené. Dôkazom boli aj ocenenia na RateBeer Best Awards 2017. Práve na nich si odnieslo pivo s názvom Kamšot zlatú medailu, keď ho recenzenti zaradili na štvrté miesto v kategórii Stout. Ide tak o jeden z najlepších Stoutov na svete. A toto pivo si dnes ochutnáme.

Názov piva: Falkon Kamšot

Pivovar: Falkon Idependent Brewery

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 17 %

Obsah alkoholu: 6,6 %

Zloženie:  Voda, jačmenné slady (plzeňský, mníchovský, Caramunich III, Caraaroma, chocolate), pražený jačmeň, laktóza, kakao, chmeľové produkty, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili necelé tru eurá.

Farba: Čierna. Žiadne iné odtiene.

Pena: Vysoká, jemná, šlahačkovitá. Nemala trvácnu konzistenciu.

Vôňa: Kombinácia mliečnej čokolády a hrianky. Zachytíte aj smotanu.

Chuť: Sladový základ je výrazný. V plnom tele nájdete kombináciu mliečnej čokolády, karamelu, pripálenej hrianky a kávy, Všetko je to zaobalené v smotanovej linke. Koncovka je horkastá a jemne hreje.

8/10

Zhrnutie

Fajn kúsok. Hutný, lahodný a pekne vyskladaný. Oproti iným Milk Stoutom je pivo o čosi horkejšie, ale to nie je na škodu. Plusom je hlavne pekne zladený stred, ktorý kombinuje čokoládové, kávové i karamelové tóny zaobalené do mliečnej linky. Za nás je to osem bodov. Určite podarené predstavenie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.33/10 (6 hodnotenie)