Nepresvedčivý kúsok od severných susedov (Shake it!)

Shake it, Browar Hopito, IPA, Farmhouse IPA, poľské pivo, recenzia, test

Za poľským kočovným pivovarom Hopito nájdete pivovarníka Andrzeja Pawluczuka. Ten nie je na poľskej scéne žiadnym nováčikom. Asi osem rokov varil pivo doma, ale aj komerčne. Svoje skúsenosti chcel zužitkovať aj sám a tak si vytvoril projekt kočovného pivovaru. V jeho ponuke nájdete rôznu paletu pivných štýlov od „kyseláčov“ až po tmavé pivá. Dnes ochutnáme kúsok s názvom Shake it! Pivovar hovorí, že ide o Farmhouse IPA.

Takýto štýl BJCP nepozná. V prípade Farmhouse môžeme hovoriť o pive, ktoré kedysi varievali poľnohospodári v čase dostatku surovín. Napríklad na Vianoce. Základom boli vlastné suroviny, takže každé pivo bolo nejak špeciálne. Chuťovo by sme ho mohli zaradiť a porovnávať napríklad so štýlom Saison.

Názov piva: Shake it!

Pivovar: Browar Hopito

Druh piva: Farmhouse IPA

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky + dužina z marhúľ a broskýň.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,40 eur.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia marhúľ, broskyne, grepu i jemnej kyselinky.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu broskýň, marhúľ, pomarančov i kvetiniek. Koncovka je príjemne horkastá.

6/10

Zhrnutie

Asi sme od tohto piva čakali viac. Je pomerne monotónne, keď marhule s broskyňami dávajú pivu jednotný ráz. Tomu chýba viac iskrivosti, lepšej gradácie a jednoduchosti. Pivo pôsobí trocha upachtene. Za nás je to šesť bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)