Jedno z najbláznivejších pív, ktoré sme testovali (Pani Čubirková)

Pani Čubirková, Bloody Mary, IPA, paradajkové pivo, Unorthodox Brewing

Keď už kočovný pivovar Unorthodox Brewing uvedie nejakú novinku, dokáže šokovať. A to poriadne. Teraz myslíme na pivo s názvom Pani Čubirková. Pivovar ho pomenoval po asi najznámejšej slovenskej vrahyni. Tá sa neslávne zviditeľnila tým, že svojho druha zabila a hlavu hodila do vlaku. Pivo nezaujme len názvom, ale aj zložením. Pivovar ho na sociálnej sieti predstavil nasledovne: „Pani Čubirková, Bloody Mary IPA, 6% ABV, do ktorej sme pridali vyše 100 litrov paradajkovej šťavy, sušené pomleté paradajky, čierne korenie s citrónovou kôrou, citrónovú šťavu, worchester a himalájsku soľ.“

Názov piva: Pani Čubirková

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v pivovare General)

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale, mníchovský), chmeľ (Columbus, Citra, Lemondrop), paradajková šťava, sušené paradajky, worchester, citrónová šťava, korenie, soľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,70 eura.

Farba: Hnedo-červená, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Bola zložená z malých i väčších bubliniek a dlho si držala konzistenciu.

Vôňa: Paradajka hrá prvé husle. Až za ňou môžete rozoznať tóny citrusového ovocia i koreninový podtón.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plnšie. Áno, v tele nájdete kombináciu známeho nápoja – paradajky, korenie, worchester. Jemne vystupuje aj citrusový rozmer, ktorý je nevýrazný. Koncovka je horkastá len jemne.

8/10

Zhrnutie

Ako hodnotiť túto bláznivosť? Asi optikou zážitku. Pivovaru treba uznať jednu dôležitú vec. Vie na slovenský trh ponúkať nezvyčajné kúsky, ktoré sú príjemne zladené a majú myšlienku. To platí aj o tomto pive. Je hutné, korenisté a pekne vyskladané. Určite to nie je kúsok, pri ktorom by ste chceli sedieť celý večer. Je to však nezvyčajné spestrenie, ktoré je navarené s odvahou. Za nás osmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.68/10 (22 hodnotenie)