Jedno z najlepších pív zo supermarketu (Urpiner IPL)

Urpiner IPL, Banskobystrický pivovar, India Pale Lager, test, recenzia piva, Urpiner, IPL

Banskobystrický pivovar neuvádza na trh novinky ako na bežiacom páse. Zväčša svoju ponuku rozširuje uvážene a jedenkrát ročne. Vlani na trh uviedol pivo s názvom Urpiner IPL. Ide o akéhosi kríženca medzi ležiakom a vrchne kvaseným pivom. Pivo bolo najprv ponúkané len sudovo, najnovšie pivovar plní pivo už aj do fľašiek. Jednu si dnes ochutnáme. Na oficiálnej stránke pivovaru pivo ešte nie je predstavené. Z dostupných informácií vieme, že pri jeho výrobe bol použitý chmeľ Mosaic.

Názov piva: Urpiner IPL – Studeno chmelený

Pivovar: Banskobystrický pivovar

Druh piva: India Pale Lager

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili euro.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Vysoká, jemná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Korenistá. Kombinácia sladu, citrusov i náznakov oxidácie.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo stredne plné. Ponúkne kombináciu náznakov karamelu, citrusov, korenín i cukríkovosti. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Asi najlepšie, čo sme za posledné obdobie pili z Banskobystrického pivovaru. Pivo je iskrivé, pekne vyskladané a netuctové. Prechody sú príjemné a rezkosť ideálna. Trocha nás vyrušila výrazná horkosť, ktorá bola na hrane medzi akceptovateľnou a rušivou. V tomto prípade išlo o prvú možnosť. Boli by sme zvedaví, ako toto pivo chutí nepasterizované a nefiltrované. Za nás je to silná sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.94/10 (52 hodnotenie)