Čakali sme známy nápoj a dostali niečo iné (Baltic Piňa Colada)

Nook - Baltic Piňa Colada

Poľský pivovar Nook bol založený v roku 2018 a nájdete ho vo Varšave. V jeho produkcii nájdete hlavne kúsky, ktoré sa odlišujú od bežnej produkcie. Jeden takýto dnes ochutnáme. Nesie názov Baltic Piňa Colada a ako názov napovedá,  pôjde o akúsi pivnú variáciu na obľúbený nápoj. V tomto pive bol použitý okrem iného aj kokos ši ananás.

Názov piva: Baltic Piňa Colada

Pivovar: Browar Nook

Druh piva: Imperial Baltic Porter

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 30°

Obsah alkoholu:  10%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (plzeňský, Biscuit, Carabelge, Carafa typ III, cukor muscovado, vločky kokosu, ananásová dužina, maltodextrín, chmeľ (Sabro, HBC 472, Lubelski, Warrior), kvasinky.

Cena: Za plechovku s objemom 0,4 litra sme zaplatili v prepočte necelé štyri eurá.

Farba: Čierna.

Pena: Svetlohnedá so smotanovou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, toastu, tmavej čokolády, kokosu aj náznakov ananásu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia kávy, tmavej čokolády, keksíkov, toastu, ktorá je rozvíjaná smotanovo-kokosovou linkou. Ananás sme hľadali, veľa sme ho nenašli. Horkosť je na štýl výrazná (až veľmi), doznievanie je kávovo- orieškové. Alkohol je cítiť, nie až tak výrazne, ako by sa dalo čakať.

7.5/10

Zhrnutie

Pri slepej degustácii by sme toto pivo označili za Imperial Stout. Má všetky znaky tohto štýlu, na Baltic Porter sa nám veľmi nepodobá. Navyše, horkosť je výrazná a klope na povestnú bránu. Ak by sme však pivo hodnotili len podľa toho, ako nám chutí, bol by výsledný dojem nadpriemerný. Pivo je hutné a lahodné. Škoda neprimeranej horkosti a lákania na to, čo sme v pive nenašli. Za nás 7,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)