Poliaci potopení v alkohole (Perun Behemoth Bafomet)

perun-behemoth-bafomet

Prvý nástrel: Ak by sme hľadali pivný štýl, ktorého tóny siahajú do vysokých výšok a dokážu usporiadať výborné predstavenie, tak by sme ho našli napríklad v štýle Russian Imperial Stout. Ten je charakteristický hutnými tónmi, ktoré vám akoby vyplnili celé ústa. Dnes si jeden zrecenzujeme. Nesie meno Behemoth Bafomet. Recept má na svedomí poľský pivovar Perun. Ten sa aktuálne mení z kočovného na kamenný pivovar.

Názov piva: Perun Behemoth Bafomet

Pivovar: Browar Perun (navarené v Browary Regionalne Wasosz)

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 25 %

Obsah alkoholu: 11,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, sladový extrakt, plátky ovsa, pražený jačmeň, chmeľ, vanilka, kvasinky hornej fermentácie.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Čierno-čierna.

Pena: Hnedastá, šľahačkovitá hmota. Pekne si držala tvar a krúžkovala pohár.

Vôňa: Zachytíte kávu, tmavú čokoládu aj tmavé lesné ovocie. Samozrejme, alkohol sa neskryje.

Chuť: Úvod začína celkom nevinne, v strede vystreľuje hlavne káva, karamel, tmavá čokoláda a sladkasté ovocné tóny. Koncovka je jemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Asi sme čakali viac. Nie je to zlé pivo, ale určite nevyužíva všetok potenciál, ktorý tento pivný štýl umožňuje. Týka sa to hlavne stredu, kde tóny ani zďaleka nedosahujú svoje maximá. V bruchu zachytíte kávu, karamel i horkú čokoládu. Určite je tam aj ovocná linka, ale tá je slabučká. Stred brucha je tak krátky a neponúka také predstavenie, ako by mohol. Koncovka je primerane horkastá. Alkohol v tomto kúsku cítite, ale to sa nedá kritizovať. Pivo je v rámci štýlu jemný nadpriemer. Dávame sedem bodov.  

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.7/10 (5 hodnotenie)