Ježíšek, ktorého by sme ocenili viac v lete (Malý Ježíšek)

Zichovec - Malý Ježíšek

Pivovar Zichovec už niekoľko rokov pripravuje pivo s názvom Ježíšek. Ide o „vysokovoltážny“ kúsok, ktorý poriadne zahreje. Tento rok sa rozhodol navariť aj súrodenca tohto piva. Nazval ho Malý Ježíšek.

Pivovar ho predstavuje nasledovne: „Naše silné pivo IPA Ježíšek poznáte. Teraz vám prinášame ľahšiu verziu pre tých, ktorí sa pri stromčeku radi šetria. Chmelili sme novozélandskými odrodami chmeľu Riwaka, Nectaron a Nelson Sauvin, aby sme mu dodali vyvážený chmeľový charakter a príjemnú horkosť podporujúcu piteľnosť.“

Názov piva: Malý Ježíšek

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: Session IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 10°

Obsah alkoholu:  4,1%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľové produkty.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litre sme zaplatili 6,50 eura.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, vysoká so šľahačkovitou štruktúrou. Veľmi rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov aj limety.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, limety, pomarančov aj náznakov kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie ovocné s korenistým nádychom.

7.5/10

Zhrnutie

OK, pivo je remeselne dobre spravené. Je iskrivé, pekne vyskladané a dobre piteľné. Len sa nám vôbec nehodí na zimné obdobie obdobie. Vedeli by sme si tento kúsok predstaviť ako super sprievodcu počas horúceho leta. Také odsmädové pivo, ktoré by ste točili celý večer. Ľahké, jemne iskrivé a dobre piteľné. Za nás je to 7,5 bodu, len s tým, že na Vianoce za nie. Ale inak v pohode pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (3 hodnotení)