Baltský Porter z Rače, ktorý vás pekne zahreje (D’Ábel)

Pivovar U Ábela - D'Ábel

Musíme sa priznať, že pivo štýlu Baltský Porter obľubujeme. Keď je toto pivo dobre navarené, dokážete v ňom nájsť dokonalú kombináciu sladkastých aj jemne ovocných chutí. Tento štýl pritom poznáme hlavne z ponuky našich severných susedov, kde ho ovládajú dokonale nielen malé, ale aj veľké pivovary. Aj preto sme sa potešili, že tento štýl sa rozhodol navariť aj ďalší slovenský pivovar. Na trh sa v týchto dňoch dostal D’Ábel z bratislavského pivovaru U Ábela.

Názov piva: D’Ábel

Pivovar: Pivovar U Ábela

Druh piva: Baltský Porter

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 19°

Obsah alkoholu: 8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie od samotného pivovaru.

Farba: Tmavo-hnedá s rubínovým odtieňom.

Pena: Hutný, vysoká s mikrobublinkami. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kakaa, čokolády, višní, sušených hrozienok aj karamelu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia mliečnej čokolády, kakaa, višní v čokoláde, sušených hrozienok i ovocnej kyselinky. Horkosť je na štýl výraznejšia, doznievanie je jemne hrejivé s horkastým dojazdom.

7.5/10

Zhrnutie

Hutné, iskrivé a hrejivé pitie. Baví nás kombinácia sladkastých a jemných ovocných chutí, ktoré sa bili aj v tomto pive. Horkosť je však vyššia, ako by pri tomto štýle malo byť. Ubližovalo to trocha lahodnosti. Alkohol však bol pekne schovaný. Za nás je to silných 7,5 bodu. Určite podarené pitie. Boli by sme zvedaví na to, keby sme toto isté pivo ochutnali napríklad odležané po určitom čase. Určite by to pridalo na lahodnosti. Ale za nás aj tak spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (8 hodnotenie)