IPA, ktorá vás neohúri, ale ani nesklame (Tvarg IPA)

Tavoretus - Tvarg IPA

Pri našej návšteve Česka sme natrafili aj na pivá z pivovaru Tvarg. Pre nás to bola veľká neznáma. Pivovar sa na svojich stránkach predstavuje nasledovne: „Náš príbeh začal v závere roku 2020, kedy sme po rozsiahlej rekonštrukcii, oživili pamiatkovo chránené pivnice vo Veľkej Bystrici. Obnovili sme tu pivovarské remeslo, ktoré má v meste tradíciu už od roku 1579.

Sme progresívny craftový pivovar, ktorý sa okrem poctivých ležiakov pre tradičných pivárov, zameriava na pivné špeciály z celého sveta. Každý rok vyrobíme až 20 špeciálov a pivo varíme z najkvalitnejších surovín a vody z vlastnej studne. Na poctivé remeslo dohliada vrchný sládok David Kapsia s bohatými skúsenosťami z pivovarníckeho sveta. Už v roku 2014 otvoril minipivovar Kosíř.“

Z ich produkcie ochutnáme pivo s názvom Tvarg IPA.

Názov piva: Tvarg IPA

Pivovar: Pivovar Tvarg

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu:  6,2%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,50 eura.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Hutná, nadýchaná a vysoká. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomarančov, limety aj náznakov kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia grepu, limety, pomarančov, marakuje, prezretých marhúľ aj náznakov kvetiniek. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie citrusové s náznakmi kvetiniek i korenistých tónov.

7.5/10

Zhrnutie

Taká IPA do pohody. Ovocná, jemne korenistá a dobre piteľná. Nie je to kúsok, ktorý ohúri, ale ani nesklame. Také pitie, ktoré sa pohybuje v štýle a nezachytíte v ňom žiadne kričiace chyby. Za nás je to 7,5 bodu. V pohode pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.25/10 (2 hodnotení)