Ježko od susedov s tajomným chmeľom (Šenkovní)

Šenkovní

Prvý nástrel: Bez mučenia sa priznám. Toto pivo som si v chladničke nechával na špeciálnu príležitosť. Až tak dlho, že mu pomaly končí záruka. Ale stihol som to asi o týždeň. Na stole mám Šenkovní, pivo s ježkom v logu. Ide o desinku z jihlavského pivovaru. Uvidíme ako mi zareže, hádam na konci nebudem sklamaný.

Názov piva: Šenkovní

Pivovar: Pivovar Jihlava

Druh piva: Pivo výčapné svetlé

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Desiatka

Obsah alkoholu: 4,4%

Farba: Jantárová. Sýto žltá.

Vôňa: Príjemná. Sladovo-bylinková.

Pena: Poctivá. Krúžkovala pohár, udržiavala si konzistenciu.

Chuť: Sladová chuť prichádza veľmi pomaly a veľmi rýchlo uteká kade ľahšie. Telo piva je málo výrazne. Koncovka to však rýchlo doháňa. Chmeľové chute dominujú.

4/10

Súhrn

Ešte pred konečným hodnotením musím rozobrať zloženie piva. Okrem tradičných látok tam vidím „chmeľové produkty“. Podľa všetkého ide o chmeľový extrakt, ktorý tam nemá čo robiť. Body za to pôjdu dole. Pivo sa pije pomerne príjemne. Na to, že ide o slabšie pivo je aj chuť bohatšia. Celkovo však vyznievajú nezvyčajné (rozumej niečím ovplyvnené) chmeľové chute. Musím sa priznať, že mám dilemu. Pivo som si pamätal ako jedno z lepších, toto čo mám pred sebou je však po vysokých očakávaniach sklamaním. Rozmýšľam medzi štvorkou a päťkou. Chémia rozhodla. Štvorka, ale silná.