Kaktus v slovenskom kyseláči? Na leto fajn voľba (Tijuana)

General - Tijuana

Tijuana, tak sa volá pivo, ktoré na trh uviedol bratislavský pivovar General. Názov je inšpirovaný mestom v Mexiku. A prečo práve táto stredoamerická destinácia? Ide o kyseláč, ktorý bol ozvláštnený o pyré opuncie. Práve tento kaktus nájdete aj v Mexiku.

Pivovar pivo predstavil nasledovne: „Pivo typu Sour Ale, nabombované sviežimi exotickými plodmi opuncie, ktoré sú známe ako krásne farebné plody kaktusu. Stredná kyslosť prekrývaná príjemnou sladkosťou, vyladená výnimočnými chuťovými tónmi kaktusových plodov, ktoré zaujmú aj svojou farebnosťou.“

Názov piva: Tijuana – Fruit Infused Sour

Pivovar: Pivovar General

Druh piva: Sour

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  4%

Zloženie: Voda, jačmenné apšeničné slady, kvasinky, pyré z opuncie, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 3,50 eura.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je výrazne kalné.

Pena: Nevýrazná, bola zložená z malých aj veľkých bubliniek a rýchlo padla.

Vôňa: Náznaky opuncie, limety a šumienky.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia červeného grepu, opuncie, limety aj náznakov kvetiniek. Kyslosť je stredne výrazná, horkosť takmer žiadna. Doznievanie piva je výrazne ovocné.

7/10

Zhrnutie

V pohode kyseláč, ktorý zaujme iskrivosťou aj sviežosťou. Opuncia na náš vkus trocha viac kričí, ale to je pohľad vkusu a preferencie. Za nás je to kyseláč, ktorý si kedykoľvek zopakujeme. Dnes to stačí na sedmičku. Pokojne ochutnajte, je to taká stávka na istotu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.29/10 (7 hodnotenie)