Kalifornské pivo parohatého medveďa (Poleeko Pale Ale)

Prvý nástrel: Americké „remeselné“ pivovary obľubujeme. Ponúkajú úplne iný pohľad na pivo. Odzrkadľuje to aj dlhšiu tradíciu varenia štýlov, ktoré sa u nás dostávajú do módy až v posledných rokoch. Pivovar Anderson Valley Brewing Company založili v roku 1987. V tom čase pôsobilo v USA len 20 remeselných producentov zlatistého moku. Prvý rok vyprodukoval pivovar len 950 hektolitrov piva, aktuálne sa jeho produkcia pohybuje na úrovni 75-tisíc hektolitrov piva ročne. Dnes si otestujeme pivo s názvom Poleeko Pale Ale.

Názov piva: Poleeko Pale Ale

Pivovar: Anderson Valley Brewing Company

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo môžete kúpiť vo viacerých pivotékach. Jeho cena je okolo 2,5 eura.

Farba: Oranžovo-žltá.

Pena: Smotanovej štruktúry, stredne vysoká, pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia grepu, karamelu, kvetiniek i čokolády.

Chuť: Sladový nástup je celkom výrazný, hutnosť chutí sa pritom udržuje aj v ďalšom priebehu. V bruchu piva rozoznáte jemné grepové ovocie, karamel, kvetinky i korenisté tóny. Koncovke je jemne horkastá.

7/10

Súhrn

Prvé dojmy z tohto piva boli všelijaké. Pivo akoby prebiehalo v jednej tónine. Tá je síce vyššia, ale neponúka akúsi gradáciu. V strede sa mieša citrusové ovocie, karamel, bylinky, koreniny i jemná pikantnosť. To je určite pozitívna stránka. Koncovka je príjemne horkastá. Celkovo však boli očakávania o čosi vyššie. Dávam slabšiu sedmičku. Ak budete vyberať z ponuky tohto pivovaru, skúste niečo iné. Aj keď toto pivo nie je vôbec zlé.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (1 hodnotenie)