PR

Kaltenecker vracia na trh jedno z jeho najlepšie hodnotených pív

Predvianočný čas je tým ideálnym na to, aby sa na trh vracali pivá, ktoré v minulosti „zahviezdili“. Do tejto skupiny patrí aj kúsok s názvom Imperial Porter 19°. Ide o pivo z dielne rožňavského pivovaru Kaltenecker. A treba povedať, že ide o jedno z najlepšie hodnotených pív z tohto pivovaru.

Kaltenecker - Imperial Porter

Zimné obdobie je  ideálne pre silnejšie, hutnejšie a mnohorozmernejšie pivá. Tieto atribúty spĺňa aj Imperial Porter. Nejde o novinku, pivo sa prvýkrát objavilo na trhu ešte pred Vianocami v roku 2015. Aj ohlasy pivárov spôsobili, že sa opakovane vracia do ponuky.

Tradičný kúsok

„V prípade sezónnych špeciálov a limitovaných edícií sa často vraciame k overeným receptúram, ktoré v minulosti zožali úspech. Takto to bolo aj v prípade Imperial Porteru, ktorý sme pripravili na tohtoročné zimné obdobie,“ hovorí brand manažér značky Kaltenecker Tomáš Šablica.

V tomto prípade ide o spodne kvasené pivo typu Porter. Charakterizuje ho výrazná čierna farba a sladová chuť pripomínajúca čokoládu a karamel. V pive dominuje vôňa a chuť sušených sliviek a červeného ovocia. Obsah alkoholu sa pohybuje na úrovni 8,7 percenta. Pri jeho výrobe použil pivovar chmele Magnum a Spalter Select.

Že pivo patrí medzi to najlepšie, čo vzišlo z produkcie rožňavského pivovaru ukazujú aj reakcie bežných čitateľov, ale aj odbornej verejnosti. Pivo v roku 2016 získalo striebornú medailu v súťaži Dublin Craft Beer Cup.

Zahreje a poteší

Pivo ocenili aj bežní pivári. Podľa stránky Ratebeer.com má pivo v historickom prehľade štvrté najlepšie hodnotenie spomedzi všetkých pív predávaných pod značkou Kaltenecker.

A kde ho budú môcť pivári ochutnať? „Pivo bude dostupné na výčapoch v HoReKa segmente. Do trhu ho budeme umiestňovať v prvej polovici decembra,“ hovorí Tomáš.

Pozrite sa, kde si môžete dať čapovaný Kaltenecker
(Zoznam je priebežne aktualizovaný)

Kaltenecker už teraz avizuje, že aj v ďalších mesiacoch chce fanúšikov potešiť litmitovanými sériami pív. „Určite ich na rok 2023 plánujeme viacero, sledujte naše Sociálne siete a budete o všetkom včas informovaní,“ uzatvára Tomáš.

Prečítajte si aj

Nový ležiak, plechovky aj lepšia dostupnosť. Kaltenecker ohlasuje veľké zmeny

Snímka: Kaltenecker