Ste v Karibiku smädní? Pokojne si dajte toto (Caribbean Lager)

Caribbean Lager

Od našich priateľov sme dostali pivo s názvom Caribbean Lager. Išlo o kúsok, ktorý je doma na karibskom ostrove Barbados. Zaujala nás fľaša, ktorá mala 275 mililitrov. Trocha sme pátrali po tomto pive a dočítali sme sa, že pivo sa na Barbadose varí 50 rokov. Má ísť o pivo navarené v štýle plzeňského ležiaka. Zaujímavé je, že pivovar na svojej stránke poukazuje na to, že pivo má tmavú fľašu, keďže zelené a priesvitné fľaše prepúšťajú svetlo a nie sú pre pivo vhodné. Zaujímavé preto, že práve v tejto časti sveta sa pivo neraz plní aj do priehľadných fliaš.

Názov piva: Caribbean Lager

Pivovar: Banks (Barbados) Breweries

Druh piva: Ležiak

Krajina: Barbados

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Na etikete nie je uvedená.

Cena: Pivo sme dostali darom. Kaca a Fero, ďakujeme.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Hutná, smotanová. Držala si tvar a len pomaly padala.

Vôňa: Jemne sladová. Náznaky oxidácie, plechovosti.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti jemné náznaky medu, karamelu aj citrusovej trávy. Horkosť je jemná, doznievanie jemne kvetinkové.

5/10

Zhrnutie

Ak ste pili americké priemyselné ležiaky, tak toto pivo môžeme zaradiť do tejto skupiny. Pekne podchladené a na pláži sa musí piť dobre. Vodnatý charakter piva zachraňujú celkom hutné tóny. Ak by sme si toto pivo mali dať, tak jedine na pláži na Barbadose. Na druhej strane, keď to porovnávame s inými pivami tejto skupiny, nie je to až také zlé. Za nás päťka.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.25/10 (2 hodnotení)