Keď Jama napraví pošramotené meno piva (3 kocky)

Prvý nástrel: Po dlhšom čase sa vraciame do pivovaru Jama Craft Brewery. A dnešná recenzia bude do istej miery špeciálna. Najmä preto, že ochutnáme pivo s názvom 3 kocky, ktoré sme už pili v čapovanej podobe mnohokrát. A musíme dopredu priznať, že jeho kondícia nebola vždy najlepšia. Nakoniec, menil sa aj pivný štýl tohto kúsku. Aj preto sme bolo zvedaví, ako 3 kocky sládok vyladil. A či dokázal vylepšiť ich nie práve najlepšie meno.

Názov piva: 3 kocky

Pivovar: Jama Craft Brewery

Druh piva: Brown IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme kúpili za 2,5 eura.

Farba: Hnedo-červená.

Pena: Jemná, smotanová, zložená z malých bubliniek. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, mliečnej čokolády a agresívnejšieho citrusového ovocia.

Chuť: Sladový úvod je výrazný, v bruchu piva nachádzate kombináciu horkej čokolády, pripálenej hrianky, ale aj lesného a citrusového ovocia. Stred nie je hutný, čo napomáha piteľnosti. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Na to, že ide o tmavšiu verziu piva, je tento kúsok pomerne osviežujúci a výborne piteľný. Vyšší obsah alkoholu síce cítite, nie je to však nič rušivé. Plusom je vyskladanie, keď sa pekne kombinuje trpkosť, sladkosť, ovocná kyslosť a záverečná horkosť. Po dopití vám v ústach zostáva suchý pocit. Pivo je remeselne aj štýlovo dobre urobené. Dávam slušnú 7,5 bodu. Pokojne vyskúšajte, toto podarilo sa. Palec hore za vyladenie a napravenie zlého mena.   

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.81/10 (8 hodnotenie)