Keď český ohňostroj akosi neprichádza (Bud B: Strong)

Budweiser Strong

Prvý nástrel: Aj keď to nie je bežné, aj veľké pivovary môžu stabilne ponúkať špeciály. Budějovický Budvar je toho príkladom. Už niekoľko rokov ponúka na trhu pivo s názvom Bud B: Strong. Ide o špeciálne svetlé pivo, ktoré má pomerne vysoký obsah alkoholu. Ten sa pohybuje na úrovni  7,5 percenta. Pivovar píše, že pivo dozrieva 200 dní. Okrem toho zaujme ešte jedna vec. Pivo odporúča pivovar konzumovať osobám starším ako 21 rokov.

Názov piva: Bud B: Strong

Pivovar: Budějovický Budvar

Druh piva: Svetlý exkluzívny ležiak

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 16 %

Obsah alkoholu: 7,5 %

Zloženie: Voda z artézskych studní, jačmenný slad, cukor, žatecký hlávkový chmeľ.

Farba: Zlatistá. Číra ako nejaké tatranské pleso.

Vôňa: Sladová. Mieša sa tu karamel s alkoholom.

Pena: Zapenila, ale rýchlo padla. Konzistencia bola jemná.

Chuť: Úvod je postavený dosť nízko, čo ma nemilo prekvapilo. Stred tento dojem vylepšuje len symbolicky. Nájdete v ňom náznaky karamelu. Koncovka je chmeľová len tak, aby sa nepovedalo.

5/10

Zhrnutie

Čakal som určite viac. Pri pivách s vysokým obsahom alkoholu sú chute napnuté ako guma do gatí. Jednoducho ohňostroj na jazyku. Tento kúsok však do tejto kategórie nespadá a to som doňho vkladal aspoň malé nádeje. Ale čo už. Asi ho ufiltrovali k smrti. Keď to totiž porovnávam s Urpinerom, je to rozdiel neba a zeme. Ale k veci. Najsilnejší je stred, v ktorom nájdete záblesky lepších časov. Tam by sme pri chvále mohli skončiť. Hodnotenie? Dávam slabulinkú päťku. Vyskúšajte a pokojne porovnajte s Urpinerom Exclusive 16°. Stavím sa, že poznám víťaza.