Keď Hellstork drží v ponuke legendárne pivo (Dežko)

Keď sme začínali s touto stránkou v roku 2014, Hellstork bol jedným z prvých slovenských remeselných pivovarov, ktoré sme ochutnali. Za ten čas sa trh pohol a vývoj zaznamenali aj títo kočovníci, ktorí už zahniezdili na Myjave. Práve tam si vybudovali svoj pivovar, ktorý sa snaží rozbehnúť testovaciu prevádzku. Ich ponuka sa za tie roky pomenila, nájdeme v nej aj stálice. Potešili sme sa, keď sme v pivotéke našli pivo s názvom Dežko.

Pivo má v ponuke Hellstorku kultové postavenie, čo dokazuje aj to, ako pivo pivovar predstavuje. „Elektrikár Dežko je Danov otec, ktorý nám umožnil počas dvoch rokov variť v jeho garáži domáce pivo. Prežil s nami kompletný vývoj nášho pivovaru, všetky zapatrošené „blicky“, záhradné hadice, zaschnuté kávy v šálkach, ale aj odtiaľ viedli naše kroky k homebrewingu.“

Názov piva: Dežko

Pivovar: Remeselný pivovar Hellstork

Druh piva: American Brown Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 2,69 eura.

Farba: Hnedo-červená, pivo je kalné.

Pena: Hutná, smotanová. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, pripálenej hrianky, lesného ovocia i mliečnej čokolády.

Chuť: Rezkosť je vyššia, plnosť vyššia. V chuti dominujú karamelové tóny, ktorým sekunduje pripečená hrianka, náznaky mliečnej čokolády aj lesného ovocia. Horkosť je jemne vyššia. Doznievanie je korenisto-trávnaté.

7/10

Zhrnutie

V podstate taký príjemný Brown Ale. Nič nevyrušuje, nič nezaostáva, ale ani neprekvapuje. Pivo je trocha surovejšie, dostatočne iskrivé a piteľné. Za nás je to slušná sedmička. Tento štýl nie je až tak rozšírený a možno je to aj škoda. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.06/10 (17 hodnotenie)