Keď vám pivo pripomenie voňavé Vianoce (Spice Dealer)

Hop Grup - Spice Dealer

Dnes ochutnáme pivo, ktoré bude našľapané. Veď obsah alkoholu 10,5 percenta predurčuje k tomu, že tóny musia byť našponované. Pivo nesie názov Spice Dealer a na trh ho uviedol pivovar Hop Grup. Ide o kúsok štýlu Imperial Stout, pri výrobe ktorého boli použité aj koreniny ako nové korenie, kardamón, škorica, klinčeky, muškátový oriešok, koriander.

Pivovar predstavil pivo nasledovne: „Keby v Pakistane nie je zakázaný alkohol a majú nejaký brutal našlapaný remeselný pivovar, ktorý by chcel spraviť svojím vlastným regiónom inšpirovaný korenený imperial stout, tak by vzniklo toto.“

Názov piva: Spice Dealer

Pivovar: Hop Grup Pivovar Nitra

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 25°

Obsah alkoholu:  10,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky, korenie (nové korenie, kardamón, škorica, klinčeky, muškátový oriešok, koriander).

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od pivovaru,

Farba: Čierna s fialovým odtieňom v protisvetle.

Pena: Stredne vysoká so šľahačkovitou štruktúrou. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia mliečnej čokolády, škorice, klinčekov, koriandru, rumových praliniek aj muškátového orecha.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, karamelu, toastu, výrazného korenia (škorica, koriander, muškátový orech). Horkosť je nevýrazná, doznievanie sladové s náznakmi korenia. Alkohol je výrazný.

7.5/10

Zhrnutie

Výrazne aromatické a korenisté pivo. Prvý dojem pri ovoňaní bol: „Veď toto je vianočné pivo“. Koreniny sú výrazné a toto pivo v mnohom pripomína výrazne navoňané a výrazné vianočné pivá. Koreniny sú v tomto smere už na hrane. Ale u nás akceptovateľnej. Alkohol je výrazný a až tak nie je schovaný. Za nás je to 7,5 bodu. Fajn pite, čakali sme ešte trochu viac.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)