Keď si hovoríte, že Poliaci to vedia (Pinta Modern Drinking)

Pinta - Modern Drinking

Prvý nástrel: Keď sa povie poľské remeselné pivo, asi ako prvé vás napadne pivovar Pinta. Práve on si prisudzuje pozíciu pivovaru, ktorý rozpútal poľskú pivnú revolúciu. Jeho zásluhu na tom, že Poliaci sa začali učiť piť aj iné pivný štýly ako ležiak. A čo je dôležité, Pinta si tento trend udržuje do dnešných dní. Na trh uvádza pivá rôznych pivných štýlov. Dnes si otestujeme kúsok, ktorý nesie názov Modern Drinking. Ide o pivo štýlu West Coast India Pale Ale.

Názov piva: Modern Drinking

Pivovar: Browar Pinta

Druh piva: West Coast India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15,5°

Obsah alkoholu: 6,4 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady (Weyermann: Pale ale, Caraplils), chmeľ (Mosaic), kvasinky (Fermentis US-05).

Cena: Pivo sme kúpili v poľskom supermarkete. Vyšlo na dve eurá.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je jemne kalné, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Vôňa: Masaker citrusového ovocia. Vôňa je výrazná, prenikavá a príjemná. Ak to dáte privoňať človeku, ktorý pije iba ležiak, nevuverí, že vonia pivo.

Pena: Šľahačkovitá, zložená z malých bubliniek. Padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvoz začína nevýrazne, ale v strede to vypukne. Máte pocit, že vám v ústach exploduje grep, pomaranč, mango či hrozno, čierne ríbezle a marhule. Ovocie plynule zaniká vo výrazne horkastom závere.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Už vôňa predznamenala, že pôjde o divokú jazdu. Sladová linka na začiatku piva pritom bola nevýrazná, ale pri tomto pivnom štýle to nie je nič nezvyčajné. V bruchu piva nájdete explóziu citrusového ovocia, ktoré je krížené aj s inými druhmi ovocia. Dáva to pivu priamočiaru linku a robí ho nielen piteľným, ale aj osviežujúcim. Tento kúsok je pekne vyskladaný a tóny do seba pekne zapadajú. Dávam 8,5 bodu. Pivovar nezostal dlžný svojmu menu. Toto je extraliga. Mňam.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.5/10 (3 hodnotení)