Keď je odvaha robiť veci inak ako všetci (Cliffs of Dover)

Zolo a Jobe - Cliffs of Dover

Tento týždeň totiž recenzujeme pivá, ktoré uvarili domovariči. Pôjde o kúsky, ktorá boli najlepšie v rámci Vianočnej výmeny piva 2022, ktorú zorganizovalo občianske združenie BrewHub. Dnes ochutnáme kúsok s názvom Cliffs of Dover.

Jeho autorom je domáci pivovar Zolo a Jobe. Predstavil ho nasledovne: „V tomto pive sme sa inšpirovali historickým britským štýlom Old Ale. Kedysi sa takto nazývali silnejšie pivá, ktoré v pivovare dozrievali v dubových sudoch dlhšie obdobie, následne sa používali na blendovanie s mladšími pivami. Vďaka prítomnosti kvasiniek rodu Brettanomyces v drevených sudoch získavalo pivo počas dlhých mesiacov svoju typickú chuť a vôňu.“

Názov piva: Cliffs of Dover

Pivovar: Zolo a Jobe

Druh piva: Old Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedené

Obsah alkoholu:  7,2%

Zloženie: Neuvedené

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytlo občianske združenie BrewHub.

Farba: Tmavo-hnedá, pivo je jemne kalné.

Pena: Nadýchaná, jemná so šľahačkovitou konzistenciou.

Vôňa: Kombinácia po dubových tónoch, tónoch červeného vína, cherry a náznakoch živice.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia tmavej čokolády, dubových tónov, triesloviny, červeného vína aj toastu či cherry.

8/10

Zhrnutie

Mnohorozmerný, hutný a nezvyčajný kúsok, ktorý poteší lahodnosťou, prechodmi aj celkovým prevedením. Pivo určite patrí do kategórie, ktorá nie je určená pre bežných pivárov. Treba sa k tomu jednoducho prepiť. Nám však chutilo. Chválime hlavne odvahu robiť niečo inak a experimentovať. Za nás je to osmička. Určite zážitkové pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)