Keď k dokonalosti čo-to chýba (Nene NE-IPA)

Nene NE-IPA, Antošův rukodělný pivovar, New England IPA, NEIPA

Pivovar Antoš nájdete v českom meste Slaný v okrese Kladno. Varenie piva v meste malo dlhoročnú tradíciu, ktorá začala ešte v 17. storočí. Žiaľ, v roku 1884 sa prerušila. Po viac ako 135 rokoch sa opäť obnovila, keď v meste založili spomínaný Antošův rukodělný pivovar. Jeho pivo sme na našej stránke ešte netestovali, dnes to zmeníme. Ochutnáme pivo s názvom Nene NE-IPA. Ide o kúsok navarený v štýle New England IPA.

Názov piva: Nene NE-IPA

Pivovar: Antošův rukodělný pivovar

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, upravený chmeľ.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili necelé tri eurá.

Farba: Svetlo-hnedá. Pivo je kalné. Pozor, nie zahmlené. V tomto smere je to odchylka od štýlu.

Pena: Vysoká, jemná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomela, manga, ananásu. V pive zachytíte aj smotanovú linku.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu grepu, limetky, pomela, korenistých a bylinných tónov. Koncovka je príjemne (štýlovo) horkastá.

7/10

Zhrnutie

Keď sme k pivu privoňali, tešili sme sa. Pivo totiž vykazovalo znaky tohto trendového štýlu. Po napití naše nadšenie opadlo, ale určite to nie je zlé pivo. Oproti štýlu však zaostáva vo farbe i štruktúre, ovocnom tele i celkovom vyznení. Trocha prekážajú aj výrazné bylinné tóny, ktoré sú spôsobené pravdepodobne chmeľom. Pochváliť môžeme za džúsovosť i dobrú piteľnosť. Za nás je to sedem bodov. Má to znaky štýlu, ale nie je to čistokrvná NEIPA. Ale je to chutné pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.83/10 (3 hodnotení)