Toto je pre nás ideálne pivo na leto (Indie)

Brewdog, Indie, škótske pivo, APA, American Pale Ale

Škótsky pivovar BrewDog asi špeciálne predstavovať netreba. Producenta piva otvorili v roku 2007 a za desaťročie sa vyprofiloval na dravého hráča na pivovarskom trhu. Okrem vlastných pubov nájdete na trhu už aj hotel. Okrem povinných kúskov, ktoré si získali celosvetovú obľubu, pivovar prináša aj nové kúsky. My si dnes otestujeme pivo s názvom Indie, ktoré má byť podľa pivovaru vhodné na akúkoľvek príležitosť. Ide štýl American Pale Ale, ktorý má obsah alkoholu na úrovni 4,2 percenta.

Názov piva: Indie

Pivovar: BrewDog Brewery

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Škótsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšenica, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili 2,50 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Bola založená z malých i veľkých bubliniek.

Vôňa: Náznaky grepu, limetky, lesného ovocia i cukríkovosti.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, telo pôsobí prázdnejšie. Nájdete v ňom kombináciu červeného pomaranča, grepu, limetky, černíc a čiernych ríbezlí. Koncovka je príjemne horká.

7.5/10

Zhrnutie

Ľahké, letné pivo, ktoré osvieži a ponúkne celkom zaujímavá a pomerne hutné tóny. Píšeme pomerne, lebo o hutnosti hovoríme s istou mierou odstupu. Pri danom obsahu alkoholu sa nedá čarovať. Celkové vyznenie je však nadpriemerné. Tóny sú čisté, prechody hladké a pivo sa pije jedna radosť. Za nás 7,5 bodu. Pohodové pitie na leto.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (2 hodnotení)