Keď nás v Lidli zlákalo „americké“ pivo (Mount Eagle)

Mount Eagle – American Style Lager

Na úvod sa musíme priznať, že americké pivo máme radi. Lepšie povedané, pivo z amerických pivovarov, ktoré sa hlásia ku „craftu“ máme radi. Tamojšej pivovarníckej scéne môžeme vďačiť za boom malých pivovarov a oživenie pivných štýlov, ktoré v Amerike získali novú podobu.

Ameriku a americké pivo nespomíname len tak. Nedávno mal reťazec Lidl Americký týždeň. V rámci neho lákal aj na pivo Mount Eagle – American Style Lager. Náhodou sme naňho natrafili a nedalo nám ho nekúpiť. Aj napriek tomu, že etiketa vlastne neprezradila pivovar len to, že bolo navarené v Nemecku.

Názov piva: Mount Eagle – American Style Lager

Pivovar: Nie je uvedený

Druh piva: Ležiak

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: 9,5°

Obsah alkoholu: 4,3%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľový extrakt.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 0,49 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre ako sklo.

Pena: Stredne vysoká, nadýchaná. Pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu a jemných korenistých tónov.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia medu, karamelu i náznakov korenistých tónov. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie nasládle.

4.5/10

Zhrnutie

Prvý dúšok a prvé čo nás napadlo: veď je to klasické eurpivo. Čo by sme za tú cenu chceli. Ale etiketa v podstate neklame. Skutočne je to americký ležiak, lepšie povedané americký priemyselný ležiak typu Bud Light či Coors. Navarený len tak, aby vykazoval základné znaky piva. Výrazne sladkastý s korenistými náznakmi. Za nás 4,5 bodu. A to sme boli štedrí.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.22/10 (9 hodnotenie)