Pivné Vianoce na anglický spôsob (Winter Welcome Ale)

Samuel Smith's Brewery - Winter Welcome Ale

Anglický pivovar Samuel Smith’s Brewery sídli v meste Tadcaster. Ide o tradičného producenta piva, ktorého história siaha do roku 1758. Pivovar okrem celoročnej ponuky varí aj špeciály. Jeden z nich ochutnáme.

Nesie meno Winter Welcome Ale a Angličania ho predstavujú nasledovne: „Toto sezónne pivo je limitovaná edícia uvarená na krátke dni a dlhé noci zimy. Plné telo, ktoré je výsledkom kvasenia v „kamenných yorkshirských kadiach“, a luxusný sladový charakter, ktorý osloví široké spektrum konzumentov, sú vyvážené chmeľom Fuggle a Golding s nuansami a komplexnosťou, nad ktorými by ste mali uvažovať pri kozube.“

Názov piva: Winter Welcome Ale

Pivovar: Samuel Smith’s Brewery

Druh piva: Winter Ale

Krajina: Spojené kráľovstvo

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  6 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,5 litra sme zaplatili 3,71 eura.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Bola zložená z malých aj veľkých bubliniek.

Vôňa: Kombinácia sladu, karamelu, korenistých tónov, granátového jablka aj bobuľovitého ovocia.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia sladu, karamelu, keksíkov, červeného bobuľovitého ovocia, kvetiniek aj keksíkov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie korenisto-sladkasté.

7.5/10

Zhrnutie

Pohodové pitie, ktoré zaujme hutnosťou, iskrením aj vyskladaním. Baví hlavne mnohorozmernosť piva, ktorá sa pekne hodí do chladnejších dní. Každým dúškom môžete hľadať niečo nové. Trocha nám to pripomínalo anglické pivá, ktoré ponúka v akcii Lidl, len to bolo viac na steroidoch. Za nás je to 7,5 bodu. V pohode pitie.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.5/10 (1 hodnotenie)