Keď osem pivovarov navarí ovocný „pivný džús“ (Eight Bit)

NEIPA, New England IPA, BrewDog, Eight Bit

Spájanie pivovarov pri spoločných várkach nie je nič nové a deje sa po celom svete. Niekedy môže takýto spoločný počin pomôcť a dať pivu iný rozmer, inokedy (najmä ak je tých pivovarov veľa) to môže ublížiť. My sme dostali darom plechovku s názvom Eight Bit. Je výsledkom spolupráce ôsmich pivovarov na čele so škótskym producentom piva BrewDog. Každý jeden pivovar si vybral chmeľ (Magnum, Mandarina Bavaria, Chinook, Hallertaur Blanc, Citra, Nelson Sauvin, Mosaic, Comet). Výsledkom je pivo štýlu New England IPA.

Názov piva: Eight Bit

Pivovar: BrewDog + Cloudwater Brew + The Bruery + Deya Brewing Company + Magic Rock Brewing + Steillwater Artisanal + Seventh Son Brewing + Northern Monk

Druh piva: New England IPA

Krajina: Škótsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšenica, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali darom. Ďakujeme, Erik!

Farba: Tmavo-žltá, zakalená.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Citrusová. Kombinácia grepu, limetky, pomarančov i kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo hutné. Ponúka kombináciu grepu, limetky, manga, marhúľ, kvetiniek. Všetko je to zjemnené smotanovým podtónom. Koncovka je príjemne horkastá. Vyšší obsah alkoholu vôbec necítitie.

8.5/10

Zhrnutie

Predstavte si, že máte pred sebou misu ovocia, ktoré je v tej najlepšej kondícií. Ešte pár hodín a začne hniť. Je šťavnaté, voňavé a hutné. Presne také je toto pivo. Ako keby ste pili ovocný džús s „guľami“. Ale pozor, že má toto pivo osem percent alkoholu neuhádnete. Preto je toto pivo nebezpečné. A piteľné. Za nás 8,5 bodu. Jednoznačne kategória zážitok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)