Keď pri pive musíte hrešiť. Ale v dobrom (Fa King IPA)

Prvý nástrel: Dnes nakukneme do dielne pivovaru JAMA Craft Brewery. A nebude to úplne náhodná návšteva. Tentokrát vieme, do čoho ideme. Ešte na Pivobrana Beer Feste sme ochutnali pivo Fa King IPA. Bolo výborné. Tzv. Imperial IPA mala nádhernú ovocnú vôňu a a pekne vyskladané telo. Neprekážalo ani to, že mala obsah alkoholu na úrovni 7,8 percent. Pivo nás vtedy dostalo. Aj preto sme vyhľadali fľaškovanú verziu a skúsili ju zrecenzovať.

Názov piva: Fa King Double IPA

Pivovar: JAMA Craft Brewery

Druh piva: Imperial India Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za pivo zaplatíte necelé dve eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Hutná, mala šľahačkovitú štruktúru a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Fa… fakt výbornú. Ovocné tornádo. Je tam limetka, citrón, pomaranč, grep aj kiwi. Je tam všetko.

Chuť: Sladový úvod je vysoko nastavený a hutné tóny nájdete aj v strede. Ako keby ste sa zahryzli do citrusového ovocia a to bolo neuveriteľne šťavnaté. Koncovka je výrazne horkastá.

8.5/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Výrazne ovocné, svieže, pekne vyskladané a drzé. Stačí si privoňať a padnete do kolien. A to čo zachytíte vo vôni, nájdete aj v pive. Aj keď pivo pôsobí trocha neuhladene, pije sa ľahko a v hlave vám rozsvieti ovocnú kontrolku. Práve ovocná linka je najsilnejšou stránkou tohto kúsku. Jedno z najlepších pív, ktoré sme tu za posledné mesiace testovali. Jednoducho treba vyskúšať. Výsledná známka? Silných 8,5 bodu. Toto pivo sa podarilo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.29/10 (7 hodnotenie)