Keď Rakúšania varia japonské pivo (Miyamato)

Prvý nástrel: Rakúsky pivovar Craft Country Brewery je ukážkou toho, že aj u susedov sa píšu pekné pivné príbehy. Jeho zakladatelia navarili prvýkrát pivo len v roku 2012, dnes sa môžu pochváliť profesionálnym pivovarom s 20 hektolitrovou varňou. V ich ponuke nájdete šesticu pív. My ochutnáme pivo s názvom Miyamato. Názov znie japonsky a skutočne sa odvoláva ázijskú legendu o samurajovi. Autori chceli pripraviť pivo na základe regionálnych surovín, tak aby reflektovalo na ázijský recept. Pri jeho varení použili Rakúšania aj morské korály Sango (tie určite neboli originálne :)).

Názov piva: Miyamato

Pivovar: Craft Country Brewery

Druh piva: American Pale Ale (pivovar ho predstavuje ako Japanese Pale Ale)

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 5,5%

Zloženie: Na etikete ho nenájdete. Z internetu sme sa dozvedeli, že pri jeho výrobe boli použité aj ryžové pláty, japonský aromatický chmeľ a morské korály.

Cena: Za pivo sme v rakúskom supermarkete zaplatili dve eurá.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová, hutná a vysoká. Len pomaly padala.

Vôňa: Zachytíte karamel, citrusy a výrazne aj kvasinky.   

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v strede sa k slovu hlási karamel, pripálená hrianky, citrusové i lesné ovocie. Koncovka je príjemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Fajn pivo. Trocha viac karamelovejšie a sladovejšie, celkové vyznenie je však príjemné. Pomáha tomu ovocná linka (pomaranč, grep i jahody či černice) i príjemne horkastý chvostík. Prím však hrajú už spomínané karamelové tóny i náznaky pripálenej hrianky. Pivo by sme si však kedykoľvek dali. Dávame silnú sedmičku. Ochutnajte a pokojne napíšte aký máte názor.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.13/10 (4 hodnotení)