Keď si Tesco kúpilo slovenský „ejl“ (Tesco Finest Ale)

Tesco Finest - Ale

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme ďalší kúsok zo série pív Tesco Finest. To pre reťazec varí slovenský Pivovar Karpat. Okrem Slovenska ho nájdete aj v Česku, Maďarsku či Poľsku. Pivo ihneď po uvedení na trh vyvolalo búrlivú diskusiu. Predáva sa po 99 centov, čo z neho robí jedno z najlacnejších remeselných pív u nás. Dnes si otestujeme kúsok s názvom Tesco Finest Ale. Ide o vrchne kvasené pivo, ktoré môžeme zaradiť do štýlu American Pale Ale.

Názov piva: Tesco Finest Ale

Pivovar: Na fľaši je neuvedená, ako všeobecne vieme, ide o Pivovar karpat.

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,2 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo sme kúpili v Tescu. Stálo 0,99 eura.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Jemne dominujú citrusové tóny. Najmä grep. Vôňa je však málo výrazná.

Pena: Hustá, šľahačkovitá. Pomaly padala a krúžkovala pohár.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, pomaly sa však intenzita tónov stupňuje a v strede jemne vyskakuje ovocná kyslosť i trpkosť. Tá je jemne podčiarknutá karamelovou linkou. Koncovka je výrazne horkastá.

6/10

Zhrnutie

Toto pivo sme testovali na dvakrát, keďže naše hodnotenia sa nezhodovali. Tak sme urobili ďalšiu testovaciu jazdu. A celkovú známku sme nakoniec upravovali. Ale k veci. Úvod je málo výrazný, v strede nájdete záblesky ovocia (grep, jahody), ale ovocná linka je málo výrazná. V strede dominuje hlavne karamel a pripálená hrianka. Všetko to prechádza do výrazne horkastého záveru. Pivo pôsobí surovo, neuhladene a ťažkopádnejšie. Na strane druhej, cena je mimoriadne priaznivá. Ako to robia, že sa im to oplatí, je otázne. Každopádne rozširujú ponuku vrchne kvaseného piva aj v lokalitách, kde o takom niečom nepočuli. Pivu dávame šestku. Nie je to ukážkové pivo, ale ako rozšírenie ponuky môže byť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.82/10 (17 hodnotenie)