Keď Rusnák spojí sily s Košičanmi (Rudy Double IPA)

Rudy, Ruthen, Hostinec, Double IPA, IPA,

Aj Medzilaborce majú svoj pivovar. Aj keď iba kočovný. Volá sa Ruthen, keď má pripomenúť rusínske korene jeho hlavného predstaviteľa. „Tým že pochádzam z Medzilaboriec a mám silné rusínske korene, tak som sa rozhodol pre tento názov. Ten  je odvodený od oblasti Ruthenia, ktorá existovala od jedenásteho storočia a Medzilaborce boli jej súčasťou,“ vysvetľoval pre oPive.sk Dávid Špan. Jeho prvým pivom navareným kočovne je kúsok s názvom Rudy Double IPA. Vznikol v spoluprácu s košickým pivovarom Hostinec. Ten si dnes ochutnáme. Ide o štýl Imperial IPA. Obsah alkoholu dosahuje 8,89 percenta.

Názov piva: Rudy Double IPA

Pivovar: Pivovar Ruthen & Pivovar Hostinec

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 19,7°

Obsah alkoholu: 8,89 %

Zloženie: Voda, slad, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo nám na otestovanie poskytol pivovar.

Farba: Medená.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia karamelu, mliečnej čokolády, grepu i pomarančov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu grepu, červeného pomaranču, červených ríbezlí, karamelu i kvetiniek. Koncovka je výrazne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Keď sme k pivu privoňali, nečakali sme žiadne terno. V tomto smere sme to však bolo klamanie telom. Pivo ponúkne kombináciu sladkastých a ovocných tónov, ktoré sú zvýraznené vyšším obsahom alkoholu. Ten je síce cítiť, ale nie je to až také výrazné. Celkový dojem je nadpriemerný. Pivo pekne iskrí, ponúkne z každého rožka troška. K dokonalosti chýba viac lahodnosti a vybalansovania. Napríklad chýba viac „ovocia“. Za nás sedem bodov. Pokojne ochutnajte, je to podarený kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.27/10 (11 hodnotenie)