Keď sme si od Martina kúpili Terezu (Tereza Imperial IPA)

Jama Craft Brews tereze Imperial IPA

Prvý nástrel: Nie je Tereza ako Tereza. Svoje by o tom vedel rozprávať Martin Lučko. Práve on totiž stojí za pivovarom Jama Craft Brewery, na ktorý si teraz posvietime. Konkrétne otestujeme jeho Terezu. Pri príležitosti prvého výročia pivovaru uviedol na trh jej špeciálnu verziu. Ide o pivo štáli Imperial IPA. Čakáme chmeľový „nášup“.

Názov piva: Tereza Imperial IPA

Pivovar: Jama Craft Brewery

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 7,1 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasnice.

Miesto nákupu: Zakúpené na Salóne Piva.

Farba: Oranžovo – hnedá. Pivo je kalné.

Vôňa: Najskôr cítite citrusy, potom závan sladšieho ovocia.

Pena: Smotanová konzistencia postupne padala.

Chuť: Na prekvapenie, úvod začína celkom nízko. Tóny postupne vystupujú. Stred je grepovo – jahodový, keď sa v ňom kombinuje kyslosť aj sladkosť. Koncovka je chmeľová víchrica.

7/10

Zhrnutie

Pivo do pohody. Pilo sa ľahko, tóny boli pekne vyskladané a na pive ste nenašli nič rušivé. Nejaké výhrady však máme. Ale pekne po poriadku. Úvod je prekvapivo nízko postavený. Píšem prekvapivo, keďže pri tomto štýle to až také časté nebýva. Tóny sa postupne stupňujú. Stred je pekne zladený a zachytíte v ňom kyslosť aj sladkosť. Koncovka je poriadne horkastá. Na to, že ide o pivo s vyšším obsahom alkoholu, mohli byť tóny hutnejšie. Aj preto dávam body dolu. Inak sa pivo pilo príjemne a určite ho vyskúšajte. Dávam silnú sedmičku. Určite obohatenie pivnej ponuky na Slovensku. Palec hore.