Keď spolupracuje pivovar s dodávateľom (Viking Red Ale)

Viking, Maroma, Red Ale, Stupaavr, recenzia piva

Dnešné pivo bude do istej miery špeciálne. Takúto spoluprácu sme pri pive totiž ešte nemali. Kúsok, ktorý nesie meno Viking Red Ale, je výsledkom spolupráce pivovaru Stupavar a dodávateľa pivovarníckych surovín Maroma. Ako už názov napovedá, pôjde o pivo štýlu Red Ale (oficiálne Amber Ale). Pivo takéhoto štýlu sme v portfóliu pivovaru zo Stupavy ochutnali aj v minulosti, podľa producenta piva však ide o novú receptúru.

Názov piva: Viking Red Ale

Pivovar: Stupavar

Druh piva: Amber Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu: 4,8%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám na testovanie poskytol samotný pivovar.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Jemná, smotanová. Bola zložená zo stredne veľkých bubliniek a pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia karamelu, keksíkov i kvetiniek, ríbezlí či černíc.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo prázdnejšie. Ponúka kombináciu karamelu, sušienok, náznakov černíc, ríbezlí i grepu. Koncovka je výrazne horkastá. Rezkosť je trocha vyššia.

7.5/10

Zhrnutie

Remeselne dobre zvládnuté pivo. Priamočiare, trocha surovejšie a výrazne horkasté. Plusom je piteľnosť. Zapáči sa hlavne fanúšikom výraznejšie horkastých chutí. Práve horkastá koncovka dobre kontrastuje s karamelovou linkou typickou pre tento štýl. Pivo je navarené tak, že sa musí v podnikoch dobre obracať. Za nás je to 7,5 bodu. Body šli dole za prázdnejšie telo. Celkové prevedenie je však podarené.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.61/10 (28 hodnotenie)