Keď ste hrdí na slovenské pivo (Bittersweet Lament)

Prvý nástrel: Začneme asi všeobecne. Je potešiteľné, že v lete 2017 sa na trhu objavilo hneď niekoľko pív, ktoré boli ako stvorené na leto. Je fajn, že obsah alkoholu v mnohých novinkách výrazne klesol a zážitok napriek tomu zostal. Medzi pivá, ktoré spadajú do tohto rámca, patrí aj kúsok z kočovného pivovar Unorthodox Brewing. Nesie meno Bittersweet Lament a ide o štýl Gose, pri ktorého výrobe boli použité maliny a limetka. Okrem samotného obsahu nás zaujala aj etiketa, ktorá zobrazuje rozbité srdce s iniciálami V a L. Názov piva môžeme preložiť ako „Horko-sladký nárek“.

Názov piva: Bittersweet Lament Raspberry and Lime Gose

Pivovar: Unorthodox Brewing (navarené v pivovare Sessler)

Druh piva: Gose

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 8,8 %

Obsah alkoholu: 3,5 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad (plzeňský), chmeľ (Mosaic), kvasinky, lactobacillus plantarum, himalájska soľ, malinové a limetkové pyré.

Cena: Za pivo sme zaplatili tri eurá.

Farba: Ružovo-červená. Pivo je kalné.

Pena: Šľahačková, pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Osviežujúca a prenikavá. Kombinácia malín a citrónov či limetiek.

Chuť: Už úvod je prudko osviežujúci a sviežosť nájdete aj v bruchu tohto kúsku. Práve v ňom zachytíte kombináciu kyslých (maliny, limetky) i jemne slankastých tónov. Koncovka je horkastá nepatrne.

8/10

Zhrnutie

Ľahké, osviežujúce a prudko piteľné pivo. Zaujme hlavne svojou ľahkosťou a príjemnou kombináciou kyslo–slankastých tónov, ktoré pekne iskria. Najmä stred tohto piva môže klasickému pivárovi svojou kyslosťou „vyraziť dekel“. Treba však pozerať na to, o aký štýl ide. V tomto prípade je to ukážkový Gose. Môžeme byť hrdí na to, že aj na Slovensku máme takéto kúsky. Dávame silnú osmičku. Určite je to zážitok a treba ochutnať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.36/10 (22 hodnotenie)