Príjemné pitie od našich južných susedov (Bipolar Bear)

Monyo - Bipolar Bear

História maďarského pivovaru začala písať v roku 2014. Práve vtedy spojili svoje sily Pein Ádám a Németh Anti. Prvý bol prevádzkovateľom podniku s remeselným pivom. Tam zistil, že ponuka tamojšej scény je nevývažená a s chybami. Preto sa rozhodol variť vlastné pivo. Potreboval však niekoho, kto by to pivo aj skutočne navaril. Németh Anti bol tým, koho hľada. Anti bol domovarič, ktorého varenie piva bavilo natoľko, že opustil učiteľskú kariéru a začal variť pivo. Najprv doma „načierno“, keď zásoboval vo veľkom svojich kamarátov a potom aj oficiálne cez kočovný pivovar. Obaja dali dokopy sily aj financie a založili pivovar Monyo. Ten nájdete v Budapešti. Z jeho ponuky dnes ochutnáme Bipolar Bear. Ide o pivo navarené v štýle White IPA. V tomto prípade by sme mohli hovoriť aj o „pšeničnej ipe“.

Názov piva: Bipolar Bear

Pivovar: Monyo Brewing

Druh piva: White IPA

Krajina: Maďarsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničné vločky, chmeľ, koriander, grep a pomarančová kôra.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili v prepočte 2,70 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná a šľahačkovitá pena.

Vôňa: Kombinácia grepu, pomaranču, mandarínky aj kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti je výrazný grep, pomaranč, mandarínka, ale nájdete aj kvetinky či koriander. Horkosť je príjemná, nevtieravá. Doznievanie je ovocné.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pitie. Nezaprie v sebe pšenicu, ktorá je badateľná v pene, vôni, ale aj v chuti. Celkové zladenie je však pekne vyskladané, iskrivé a celkom lahodné. Za nás je to 7,5 bodu. Určite spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.83/10 (3 hodnotení)