Liefmans Brewery je pivovar so sídlom v meste Oudenaarde v Belgicku, ktorý vznikol v roku 1679. Prevádzku založil Jacobus Liefmans. Od roku 2008 vlastní pivovar známa rodinná pivovarnícka skupina Duvel Moortgat. Liefmans Brewery sa špecializuje na výrobu tradičných pív štýlu Oud Bruin a ovocných pív so zmiešaným kvasením. Jedno z nich dnes otestujeme, nesie meno Liefmans on the Rocks.
Názov piva: Liefmans on the Rocks
Pivovar: Liefmans Brewery
Druh piva: Ochutené
Krajina: Belgicko
Stupňovitosť: Neuvedená
Obsah alkoholu: 3,8 %
Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľové produkty, pivovarské kvasnice, maliny, čierne čerešne, bazové bobule a čučoriedky.
Cena: Pivo sme dostali darom.
Farba: Ružová, pivo je číre.
Pena: Stredne vysoká, pomerne rýchlo padala.
Vôňa: Kombinácia čerešní, jahôd, čučoriedok.
Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia malín, čerešní aj čučoriedok. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné so sladkastou stopou.
Zhrnutie
Príjemné pitie. Iskrivé, pekne vyskladané a piteľné. Na obsah alkoholu je primerane hutné a na naše prekvapenie nebolo až také sladké. Bavili nás prechody aj celkové vyznenie. Vo výsledku je to 7,5 bodu. Za nás kúsok, ktorý by sme si zopakovali.


