Keď v Piešťanoch namixujú ražné kombo (Oakrey)

ŽiWell, OakRey, IPA, India Pale Ale

Dnes si otestujeme novinku, ktorú má na svedomí Piešťanský pivovar ŽiWell. Ten na trh uviedol pivo s názvom Oakrey. Oficiálne ho predstavil nasledovne. „Fascinujúci ražný ALE s použitím nového experimentálneho chmeľu HBC472. Sladové telo je hutné, mierne sladké s príjemnou korenistou koncovkou vďaka pridanej raži. Chmelenie ide do neuveriteľných rozmerov, v chutí aj vôní budete cítiť krásne tóny dubového dreva, kokosu, whisky/bourbonu na konci so sviežim greovým až citrusovým záverom. Celkový dojem silno pripomína woodaged beer. Pre úplnosť, v súdoch nezrelo.“

Zberateľov etikiet upozorníme, že my sme testovali fľaše s etiketou určenou pre prototyp.

Názov piva: Oakrey ŽiWell

Pivovar: Piešťanský pivovar ŽiWell

Druh piva:  Rye IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný a ražný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali od pivovaru.

Farba: Tmavo-hnedá. Pivo je kalné. Farbou sa vymyká štýlu.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká, jemná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, karamelu, zemitých tónov.

Chuť: Sladový nástup je nevýrazný, telo stredne plné. Ponúka kombináciu grepu, čokolády, zemitých tónov, whisky i pripálenej hrianky. Koncovka je horkastá a príjemne doznieva ešte niekoľko sekúnd po dopití.

7.5/10

Zhrnutie

Netuctové a nezvyčajné  pivo. Plusom je hlavne telo, ktoré ponúkne kombináciu citrusového ovocia, čokolády, pripálenej hrianky aj whisky. Pivo je iskrivé a nezvyčajné. Len si musíte zvyknúť na kombo chutí, ktoré nemusí každému sadnúť. Môžeme polemizovať nad farbou, ale celkový dojem je nadpriemerný. Za nás 7,5 bodov. Pokojne ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.39/10 (14 hodnotenie)