Keď  v Senici nosia bociany iba chmeľ (Today Only Hops)

Hellstork Today Only Hops

Prvý nástrel: Vyšší obsah extraktu v mladine (vyjadruje sa aj cez stupňovitosť piva) naznačuje okrem iného aj to, že pivo by malo mať hutnejšie tóny. Inak povedané, kúsok by mal mať väčší predpoklad intenzívnejšieho zážitku. Takýchto pív nie je na slovenskom trhu veľa. Sú ideálne najmä na zimu, keďže vedia poriadne zahriať. Dnes si jeden taký otestujeme. Navaril ho Kočovný pivovar Hellstork a nesie názov Today Only Hops.  Ide o štýl Imperial Double IPA. Pivovar ho na svojich stránkach charakterizuje takto:  „Dnes žiadne miminká! Keď sa varí Today Only Hops všetky bociany zo Senice a okolia nosia iba chmeľové šišky rovno do varne pivovaru. A že ho sypú! Celý výrobný proces tohto piva je vrátane ležania, počas ktorého každý týždeň (trikrát) dosypávame nový druh chmeľu na arómu, je spolu použitých 15 gramov chmeľu na liter piva.“

Názov piva: Today Only Hops

Pivovar: Kočovný pivovar Hellstork (v Jama Craft Brewery)

Druh piva: Imperial Double IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť:  19°

Obsah alkoholu: min. 8 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, americký chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali priamo od Hellstorku.

Farba: Medená. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Osviežujúca, cítim hlavne citrusové ovocie.

Pena: Nie je doménou tohto kúsku. Jemná konzistencia si dlho tvar nedržala.

Chuť: Už úvod dáva predznamenávať, že pôjde o kúsok, ktorý lieta v oblakoch .Tóny sú našponované. V strede zachytíte citrusy, koncovka je chmeľový masaker. Rezkosť mohla byť vyššia.

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Na úvod ma prekvapila nižšia rezkosť, na strane druhej to pomohlo piteľnosti. Najviac ma bavil stred a ľahkosť usporiadania  tónov. V strede zachytíte jemné náznaky jahôd, grepu, hrozna i ďalšieho ovocia. Koncovka je chmeľový masaker. Ja som na to už zvyknutý, kto však neskúšal tento typ piva, nech sa má na pozore. Ja som v ňom našiel takmer všetko to, prečo mám pivo rád. Dávam silnú osmičku. Podarilo sa.