Fajn, ale zo Zichovca sme už pili aj lepšie „neipy“ (Jesper)

Rodinný pivovar Zichovec - Jesper

Rodinný pivovar Zichovec založili v roku 2012. Už po krátkom čase majitelia prišli na to, že kapacita, ktorá sa pohybovala na úrovni 850 hektolitrov piva ročne, im nebude stačiť. A tak sa rozhodli výrobu rozšíriť. To nie je ich základom úspechu. Ten môžeme nájsť v ich odvahe experimentovať.

„Radi objavujeme nové výrazné chute, vône a to sa snažíme preniesť aj do našich pív. Experimentovanie so surovinami a procesom výroby nás vyložene baví a napĺňa pozitívnou energiou. Ale samo to nejde, je za tým dosť práce a skvelá partia ľudí, ktorá v pivovare pracuje,“ uviedol pred časom pre portál oPive.sk Ondřej Husák. Z ich ponuky dnes ochutnáme kúsok Jesper. Môžeme ho zaradiť do štýlu New England IPA.

Názov piva: Jesper

Pivovar: Rodinný pivovar Zichovec

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, ovsené vločky, pšeničné slady, chmeľové výrobky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili šesť eur.

Farba: Slámovo-žltá. Pivo je zahmlené.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá s jemnou konzistenciou.

Vôňa: Grep, limetka, prezreté ovocie ako marhule či broskyne.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Pivo ponúka kombináciu citrusového ovocia i tónov evokujúcich prezreté marhule i broskyne. Doznievanie je príjemne horkasté.

7/10

Zhrnutie

Zo Zichovce sme pili už viacero pív navarených v štýle NEIPA. Toto nám zapasovalo menej. Najmä ovocné iskrenie je otupené tónmi prezretého ovocia, čo uberá na sviežosti aj piteľnosti. Inak je sa pivo drží štýlu. Za nás je to sedmička. Pokojne ochutnajte, na ponuku na trhu je do vysoký nadpriemer.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.63/10 (4 hodnotení)