Keď vás kráľovná „zvábi“ komplexnosťou (Queen of Hearts)

Hop Grup, Imperial IPA, IPA, Queen of Hearts

Aj pivný trh s remeselným pivom podlieha trendom. Kým tento rok môžeme hovoriť o záplave „kyseláčov“, pred štyrmi rokmi to bol štýl IPA. Práve tento štýl bol prvým remeselným, ktorý výrazným spôsobom odlíšil ležiakovú produkciu od tej vrchne kvasenej. Musíme sa priznať, tento štýl je náš obľúbený. Aj preto sme sa tešili na pivo s názvom Queen of Herats. Ide o pivo zaradené do štýlu Imperial IPA. Pivovar ho na etikete predstavuje ako Triple Red IPA.

Názov piva: Queen of Hearts

Pivovar: Hop Grup Pivovar Nitra

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 24°

Obsah alkoholu: 10,4 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovsený slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme na otestovanie dostali priamo od pivovaru.

Farba: Červeno-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Smotanová, zložená z malých bubliniek. Vystúpala vysoko a pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, prezretých marhúľ, ríbezlí, karamelu i pomarančov. Zachytíte aj alkohol.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné a mnohorozmerné. Nájdete v ňom kombináciu grepu, červeného pomaranču, ríbezlí, granátového jablka i náznaky ďalšieho prezretého ovocia. Okrem neho si slovo berie karamel i náznaky čokolády. Koncovka je horkastá, jemne pikantná. Dojazd je alkoholový a hreje ešte dlho po napití.

8/10

Zhrnutie

Jeden dúšok vám ponúkne všetko. Prezretú ovocnú linku, karamelový podtón, ale aj silný alkoholový dojazd, ktorý hreje a hreje. Pivo je to príjemné, mnohorozmerné, lahodné. Plusom je hlavne ovocný rozmer a hutnosť tela. Mínusom výraznejší alkohol. Ale pri tomto štýle je to bežné. Za nás osem bodov. Parádne, lahodné pivo, len nie na celý večer. Taká príjemná koncovka večera.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.28/10 (9 hodnotenie)