Koľko alkoholu ubrať, aby to bolo stále dobré pivo (Leichte Weiße)

Paulener - Leichte Weiße

Prichádza leto a s ním sa do popredia predierajú aj pivá s nižším obsahom alkoholu. Ale tu je otázka, koľko alkoholu je dosť na to, aby to bolo ešte pivo a aby mal z toho konzument aj pivný zážitok. O obsahu alkoholu nehovoríme len tak. Pred sebou máme pivo s názvom  Leichte Weiße. Na trh ho uviedol nemecký pivovar Paulener. Pivo by sme mohli označiť aj ako „nízkotučnú pšenicu.“ Pivo sme so zvedavosti chceli ochutnať.

Názov piva: Leichte Weiße

Pivovar: Paulener Brauerei

Druh piva: Weizenbier

Krajina: Nemecko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  3,4%

Zloženie: Voda, pšeničný a jačmenný slad, kvasinky, chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,5 litra sme zaplatili 1,09 eura.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so smotanovou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Typická pšenica aj keď nie tak výrazná. Rozoznať môžete tóny klinčekov, banánov aj mandarínky, limety  či korenín.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia mandarínky, banánov, klinčekov aj jemných citrusových tónov. Horkosť je nevýrazná, doznievanie jemne korenisté.

6.5/10

Zhrnutie

Keď sme si dali prvý dúšok, nadšení sme neboli. Postupne sme však prichádzali k podstate tohto pitia. Ten na prvý dojem pôsobí vykradnuto a prázdno. Chýba viac iskrenia, hutnosti a plnosti. Ale pri pohľade na obsah alkoholu je to logické. Pre nás by to dávalo zmyslel pri horúcom lete. Takto je to za nás 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (1 hodnotenie)