Konopné pivo, na ktoré rýchlo zabudneme (Hemp Valley Beer)

Nová Páka Hemp Valley Beer

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme konopné pivo s názvom Hemp Valley Beer. Ide o výstrelok z českého pivovaru Nová Paka. Ten ho do svojej ponuky zaradil pred vyše desiatimi rokmi, keď recept prebral zo zahraničia.  Rozmýšľal som nad tým, prečo uviedli takýto kúsok na trh. Nič iné ako marketing ma nenapadlo. Môže osloviť hlavne mladšiu generáciu, ktorá určite siahne po „gandža pive“. My k nemu pristúpime ako k ochutenému. Uvidíme či zapasuje.

Názov piva: Hemp Valley Beer

Pivovar: Pivovar nová Paka

Druh piva: Pivo svetlé ochutené výčapné

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, upravený chmeľ, chmeľový extrakt, aróma konopných kvetov 0,2%.

Farba: Jantárová.

Vôňa: Ja cítim seno, mentol a možno neuveríte, ale mrkvu.

Pena: Zapenila, ale jemná konzistencia rýchlo padala.

Chuť: Slad začína jemne. Stred piva to však rýchlo kompenzuje. Najprv sa k slovu hlási sviežosť mäty a potom nejaká „senochuť“. Chmeľ som v koncovke cítil jemne. Tam dominovala len trpká pachuť.

3/10

Zhrnutie

Toto pivo sa na trhu vyskytuje v českej verzii už vyše 10 rokov. To znamená, že asi má úspech. Ale ja sa medzi priaznivcov určite nezaradím. To, že tento kúsok má vodnatejšiu chuť by som aj prepáčil. Že slad prakticky absentuje tiež. Ale tá pachuť v strede je pre mňa ťažký oriešok. Ako keby ste pili seno zmiešané so zeminou. Nie. Ako marketingový trik dobré, ale toto bola moja derniéra s týmto pivom. Dávam trojku.