Keď si berie IPA za manžela broskyňu (Peach Milkshake)

Birbant, IPA, Milkshake IPA, broskyňové pivo

So slovným spojením Milkshake ste sa v posledných mesiacoch mohli stretnúť pri viacerých slovenských, ale aj zahraničných pivovaroch. Je to akoby nový trend, keď sa pivovar snaží zjemniť pivo mliečnym cukrom. Takýto postup využil aj poľský pivovar Birbant, ktorý na trh uviedol pivo s názvom Birbant Hopsbant Peach Milkshake. V tomto prípade boli použité na ozvláštnenie broskyne.

Názov piva: Birbant Hopsbant Peach Milkshake

Pivovar: Browar Birbant (navarené v Browar Zarzecze)

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16,5°

Obsah alkoholu: 4,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad (Pale Ale), plátky ovsa, chmeľ (Mosaic, Citra, Equinox, Chinook), laktoza, broskyňová šťava, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili asi 2,15 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné. Na spodu fľaše je však asi pol centimetrová usadenina kvasiniek.

Pena: Jemná, smotanová. Padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne sladová. Rozoznať môžete karamel, grep i broskyne.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Nájdete v ňom kombináciu karamelu, orieškov a predovšetkým výrazných broskýň. Koncovka je príjemne horkastá.

6.5/10

Zhrnutie

Od tohto pivovaru sme pili už aj lepšie kúsky. V tomto prípade ide o zaujímavú kombináciu. Broskyňa je pekne schovaná a pekne nadväzuje na výraznejší sladový základ. Pivu však chýba ďalší rozmer. Slad je výrazný, broskyňa to pekne dopĺňa, ale ďalej už nič. Ale tu sa bavíme o nadstavbe. Pivo je ako také nadpriemerné. Za nás je to 6,5 bodu. Pokojne vyskúšajte. Najmä broskyňa zapasuje.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.67/10 (3 hodnotení)