Z Prieval sme podarenejšie pivo ešte nepili (Viking AIPA)

Viking AIPA. Produkt spolupráce pivovarov Pakt a Sandorf.

Pivá z pivovaru Sandorf sme pili už niekoľkokrát. V minulosti sme z nich nejako nadšení neboli. Aj keď pivovar disponoval kvalitnou technológiou, dobrým zázemím, jeho produkty občas nezniesli prísnejšie hodnotenie. V posledných mesiacoch sme však zachytili podstatné zlepšenie. Pivovar posilnila dvojica sládkov. Okrem Mira Bandžucha spolupracuje so Sandorfom aj Matthew Wirtz. Už na jesennom Salóne piva nám ich pivá chutili.

O tomto pivovare nepíšeme len tak. Kočovný pivovar Pakt si vybral na spoluprácu práve tento pivovar v Privaloch. Kočovníci, ktorí sa venujú aj dovozu pivovarníckych surovín v spoločnosti Maroma, sa rozhodli navariť americkú verziu štýlu IPA. Tu pomenovali Viking AIPA.

Názov piva: Viking AIPA

Pivovar: Kočovný pivovar Pakt v spolupráci s pivovar Sandorf

Druh piva: American IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo od pivovaru.

Farba: Medená, pivo je kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Bola zložená z malých i veľkých bubliniek a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky i pomarančov.

Chuť: Telo je plné, rezkosť mierne vyššia. V chuti nájdete grep, pomaranč, limetu, citrónovú trávu. Doznievanie je výrazne horkasté, jemne korenisté.

7.5/10

Zhrnutie

Na úvod musíme povedať, že lepšie pivo sme zo Sandorfu nepili. Príjemná IPA, ktorá vyniká hutnými tónmi, príjemnými prechodmi aj výraznou horkosťou. Ak by bolo pivo o čosi viac lahodnejšie, bolo by to ideálne. Ale to je také konštatovanie do budúcna. V tomto smere absolútna spokojnosť za 7,5 bodu. Určite ochutnajte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.43/10 (23 hodnotenie)