Košické citrusové osvieženie (Kere Mište)

Prvý nástrel: Ešte v lete prišlo na slovenský pivovarský trh pivo s názvom Kere Mište. Jeho autorom je košický kočovný pivovar Padre Craft Brews. Pivo bolo špeciálne navarené pred Gurman festom. Jeho autor Maroš Hajduk pivo pri uvedení predstavoval nasledovne: „Som srdcom Košičan a na Košický Gurmán Fest prinášam oficiálne pivo tohto festivalu – je to pivo Kere Mište. Špecifické je jednak svojím názvom, málokto vie, čo to znamená, že mište je fajn, skvelé, jedinečné, úžasné, svojim spôsobom je to aj zážitok. Pivo je svetlé, ľahučké, voňavé, šťavnaté, ideálne na letné dni, na takéto podujatia.“

Názov piva: Kere Mište Pivo

Pivovar: Padre Craft Brews (navarené v pivovare Kaltenecker)

Druh piva:  Wheat Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11 %

Obsah alkoholu: 5,1 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, pivovarské kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľasu sme zaplatili dve eurá,

Farba: Slámovo–žltá. Pivo je kalné.

Pena: Šlahačková, vysoká a jemná. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Výrazne citrusová. Kombinácia pomarančov, pomarančovej kôry, limetky i grepu.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný, v strede nájdete hutnú a iskrivú kombináciu citrusového ovocia. Koncovka je príjemne horkastá. Rezkosť je vyššia.

7.5/10

Zhrnutie

Osviežujúce, ľahké, iskrivé a pekne zaoblené pivo. Plusom je práve ľahkosť a výrazná citrusovosť. Všetko uvedené dokopy vytvára príjemne piteľný kúsok. V krčme sa to musí obracať samo. Dávame 7,5 bodu. Veľmi milé prekvapenie. Je fajn, že je na svete aj druhá várka, pokojne ju vyskúšajte. Tento kúsok musí pivovar zaradiť to stálej ponuky. Najmä v letných mesiacoch to môže byť hit.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.83/10 (20 hodnotenie)