Košické otvorenie nového pivného frontu (Urban Bike 8°)

Prvý nástrel: Nealkoholický pív je na trhu veľa. Len málo sa pritom vie, že existuje aj špeciálna kategória pív, ktoré zapĺňajú medzeru medzi nealkom a klasickým pivom. Ide o tzv. nízkoalkoholické pivo. Na slovenský trh ho nedávno uviedol aj kočovný pivovar Padre Craft Brews a nazval ho Urban Bike 8°. Pivo s podobným názvom uviedol pivovar ešte pred rokom, vtedy však išlo o iný štýl piva.    

Názov piva: Urban Bike 8°

Pivovar: Padre Craft Brews

Druh piva: Nízkoalkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť:

Obsah alkoholu: 2,9%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ.

Cena: Za pivo sme zaplatili dve eurá.

Farba: Medená. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Pena: Smotanová, hutná. Vystúpala vysoko a pomerne rýchlo padla.

Vôňa: Jemná. Náznaky citrusového ovocia, ale aj kvasiniek.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v strede vyskakujú záblesky ovocia. Rozoznať môžete grep i pomaranč. Koncovka je výrazne horkastá. Od stredu k záveru je pôsobí pivo „rozhádzane“.

6/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Keď sme ho prvýkrát ochutnali, trocha sme zdvihli obočie. Najmä druhá polovica pôsobí nesúmerne, rozhádzane a divne. Výrazná je aj horkosť, ktorá sa v tomto prípade môže porovnávať aj so štýlom IPA. Celkovo je pivo prekvapivé a netuctové. Chýba mu vyššia väčšia lahodnosť. Oceňujeme však nápad. Takýto štýl je na trhu vítaný, v tomto prípade dávame slabšiu šestku. Pokojne ochutnajte a dajte nám vedieť. Je veľká pravdepodobnosť, že ste nízkoalkoholické pivo ešte nepili.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)