Keď sa Taliani pokúšajú o americké pivo (California Common)

bad-brewer-california-common

Prvý nástrel: Môžete nájsť dobre pivo aj v Taliansku? V krajine, ktorá je zasnúbená dobrému pivu? Môžete. Taliani vedia navariť aj kvalitné pivo, len musíte natrafiť na dobrý pivovar. Dnes si otestujeme pivo z talianskeho pivovaru Bad Brewer. Veľa sa o ňom nedozviete. Pivovar má peknú stránku, anglická mutácia však veľa neprezradí. V ponuke majú trojicu pív. Ochutnáme ich pivo California Common.

Názov piva: Bad Brewer California Common

Pivovar: Bad Brewer

Druh piva: California Common

Krajina: Taliansko

Stupňovitosť: 10,6 %

Obsah alkoholu: 4,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo sme kúpili v talianskom supermarkete. Stálo 2,19 eura.

Farba: Jantárová. Pivo je jemne kalné.

Vôňa: Výrazne sladová. Jemne zachytíte karamel a jemne korenisté tóny.

Pena: Šľahačkovo jemná. Rýchlo padla.

Chuť: Prvé záblesky niečoho zaujímavého nájdete až v strede. Tomu diktuje tempo karamel a v jeho pozadí nájdete jemné náznaky ovocia (čerešne) a kvetiniek. Koncovka je horkastá len jemne. Rezkosť tohoto kúsku je vyššia.

4.5/10

Zhrnutie

Nie je to dobré pivo. Už prvý dúšok vás uzemní na zem a lietať sa nenaučíte ani pri ďalších pokusoch. V strede síce zachytíte náznaky korenistých tónov, je to však len záblesk niečoho lepšieho. Druhá polovica piva je rozhádzaná, neuhladená a rozbitá. V pive ťažko hľadáte priamočiaru linku, ktorá vás núti napiť sa znovu. Navyše, v pive zachytíte aj slankasté tóny. Dávam 4,5 bodu. Môžete vyskúšať, možno vám to sadne viac ako mne.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (3 hodnotení)