Košický Luxor po kríze neotvoril. Čo bude s pivovarom?

Pivo Šemrák - Luxor

Pivovar Šemrák (Luxor) v Košiciach vraj skončil. Takéto správy sme od vás v uplynulých dňoch dostávali a obracali ste sa na nás s prosbou, aby sme zistili, čo sa v košickom pivovare deje. Čierne scenáre však v tomto prípade nehrozia.

V centre Košíc

Pivovar Šemrák, alebo ak chcete Luxor, patrí medzi trojlístok košických pivovarov. Kým Hostinec či Golem sa pomerne pravidelne pripomínajú na sociálnych sieťach, Šemrák je spomedzi nich najmenej viditeľný.

Pivovar, ktorý sídli v centre Košíc, sa pritom mohol pochváliť aj oceneniami napríklad zo Slovenskej pivnej korunky. Napriek dobrej polohe i dostupnosti, podnik na Bielej ulici v Košiciach zostal aj po zrušení opatrení zavedených v súvislosti so šírením koronavírusu zatvorený.

Prečo je tomu tak? V tomto prípade je situácia o čosi komplikovanejšia. Pivovar síce pôvodne prevádzkoval aj piváreň, tú však prenajal inej firme. Práve tá však jeho prevádzku ukončila. Piváreň tak v týchto dňoch nenavštívite.

Pivovar stále varí

Pivovar však stále funguje a pivo v ňom bolo varené aj tento týždeň. Jeho pivo nájdete v košických podnikoch Med Malina a Rosto Steak House. Pivo sa pritom budú snažiť rozširovať aj do ďalších podnikov. Čo bude s pivárňou a či sa do nej vráti aj pivo z tamojšieho pivovaru, ukážu najbližšie týždne a mesiace.

Pivovar založili v roku 2014. Vo svojej ponuke má spodne aj vrchne kvasené pivá. Zakladateľom a majiteľom pivovaru je Ján Šemrák.

Prečítajte si aj

Pivovar Šemrák: Prekvapenie roka z centra Košíc

Snímky: Piváreň Luxor