Spolupráca vydavateľstva a pivovaru? Sily spojili Stupavar a Slovart

Stupavar - Slovart

Slovenský pivovarnícky trh už zažil rôzne spolupráce či kooperácie. Sily svojho času spojili výrobcovia čokolády, ochranári, dodávatelia, športové kluby či hudobné skupiny. Aktuálne je na scéne ďalšia. Pivovar Stupavar totiž navaril pivo pre vydavateľstvo Slovart.

Ležiak 

Ide o špeciálny kúsok venovaný známemu spisovateľovi. „Nápad vznikol vo vydavateľstve Slovart. Boli sme oslovení z oddelenia marketingu a propagácie,“ začína rozprávanie Ľuboš Kružic, ktorý je v Stupavare spolumajiteľom a vedúcim výroby.

Prečo vydavateľstvo hľadalo pivovar na spoluprácu? Vydavateľ chcel osláviť jubileum svojho spisovateľa Dominika Dána. „Pivo bolo uvarené a slávnostne uvedené pri príležitosti vydania románu Klbko zmijí – 30. knihy Dominika Dána,“ hovorí Ľuboš.

Výber pivného štýlu bol v podstate jednoduchý. „Keďže hlavné postavy (oddelenie „vraždárov“) v románoch Dominika Dána konzumujú klasické pivo, tak sme zvolili ako pivný štýl ležiak a nešli sme do žiadnych špeciálov,“ vysvetľuje pivovarník a dodáva, že ide o horkú „vraždársku“ desiatku.

Vo fľašiach 

Stupavar tak do sveta vypustí v najbližších dňoch „knižné“ pivo. „Flaškové pivo bude dostupné pre fanúšikov v kníhkupectve Martinus, v sieti potravín Yeme a v podnikovej predajni pivovaru v Stupave,“ hovorí Ľuboš.

Čapovaná verzia tohto piva, ktoré ponesie meno Dominik Dán – Vraždárska desiatka, bude dostupná v Stupavar beer pub na Prepoštskej ulici, na Kollarku a v košickom podniku Pokhoi.

Prečítajte si aj

Budvar sa dohodol s BrewDogom. Bude distribuovať jeho pivo